Heteropedryle.

W ruchu emancypacji gejów chodzi o akceptacje inności, a nie o to, by inność upodobnić do ogółu.

Jak widzę sondaż, w którym 43,5% gejów chce głosować na PO to jedyne pytanie jakie ciśnie mi się na usta brzmi:
Czy tak bardzo was boli bycie innym?

Jaki jest sens udawania, że poza inaczej skierowanym popędem jesteśmy dokładnie tacy sami jak reszta heteroseksualnego społeczeństwa. Dlaczego wstydzimy się tego, co w byciu gejem jest najfajnieszje: odkrywania swojej seksualności, radzenia sobie ze wstydem, akceptacji samych siebie, czerpania radości z bycia samym sobą, radości z seksualności, z większej dowolności, mniejszej odpowiedzialności. Dlaczego zamiast cieszyć się tym, że w byciu gejem chodzi także o to, by czasem się poprzeginać, by po prostu dziko się pobzykać, by być próżnym i pięknym chcecie udawać, że idealnym światem dla gejów jest świat w których jesteśmy kopią heteroseksualnego społeczeństwa.

Gej jest od tego, żeby cieszyć się życiem, żeby roztaczać aurę zabawy, luzu, żeby tworzyć. Jaki jest sens przehandlowania swojej tożsamości w zamian za pozory tolerancji? Czy naprawdę chcemy żyć w państwie, w którym jesteśmy traktowani jak grzesznicy, którym w najlepszym wypadku należy się modlitwa o zaniechanie naszych paskudnych skłonności?

Zamiast przyznać się przed samym sobą: jesteśmy inni i głośno powiedzieć: jeśli społeczeństwo ma z tym problem, to niech społeczeństwo się odpierdoli skamlemy o akceptację wśród ludzi, którzy się nami brzydzą. I tej akceptacji nie dostaniemy. Nasze postulaty o możliwość rejestracji związków jednopłciowych czy adopcję będą zawsze kwitowane jako godzące w rodzinę, moralność i tradycję. W imię źle pojętych wyższych celów strzelamy sobie w stopę udając, że jeśli stłumimy naszą prawdziwą naturę to społeczeństwo nas w końcu przyjmie w swoje szeregi. Ale społeczeństwo się nami brzydzi – więc i my powinniśmy brzydzić się społeczeństwem.

Reklamy

14 myśli na temat “Heteropedryle.

 1. Bo mnie to już wkurwia, że ciotki zamiast iść po rozum do głowy i zaakceptować, że wśród nich (nas) jest całe spektrum różnych kolorów, że przychodzimy na świat w różnych smakach dzielą się na tych „dobrych gejów” których nie da się odróżnić od tych reszty społeczeństwa i tych „złych”, przegiętych, miśków w skórach, transgender/seksualistów czy co tam jeszcze jest. A potem jest taka jazda jaką widzi się w sondażu: wy „źli” robicie nam złe pabilisiti, kiedy my „normalni geje” chcemy sobie po prostu normalnie żyć. A to tak nie działa – społeczeństwo i tak się brzydzi i tak się brzydzi, więc te wewnętrzne podziały z obietnicą, że Ci dobrzy geje zostaną zaakceptowani to jest jakieś grube pojebanie.

  PS. Właśnie siostra mi opowiada, że jej koleżanka – w publicznym liceum – miała na kartkówce z religii pytania: co sądzisz o masturbacji; co byś zrobił gdyby ktoś zwierzył Ci się z homoseksualizmu. Na ocenę. Oczywiście 5 jest za zgodność z linią programową kościoła. Dżyzas.

 2. No dobrze, ale co ma to wspólnego z faktem, że prawie połowa gejów chce głosować na PO? Przecież nie ma w Polsce partii pro-gejowskiej, a PO jest jakoś tam tożsame wizerunkowo z nowoczesnością, otwarciem na UE, a przede wszystkim jest jedyną liczącą się opozycją dla otwarcie homofobicznego PiS. Jakbym był gejem (soraski, nikt nie jest idealny), to bym kalkulował tak: zagłosuję na PO, chociaż zdaję sobie sprawę, że to poprzebierane homofoby, ale przynajmniej gwarantują postępowanie integracji z Europą w sferze gospodarczej, za którą – jak Urojony Bóg da – przyjdzie też integracja w sferze obyczajowej.

 3. Bo ja tu w’ogle nie wyjaśniłem motywu, który dla mnie jest oczywisty.

  „No dobrze, ale co ma to wspólnego z faktem, że prawie połowa gejów chce głosować na PO?”
  Bo ta deklaracja jest wykluczeniem pewnej części społeczności gejowskiej (czy szerzej LGBT). Tej która nie chce być heterykiem ze skłonnością do fiutków a jest świadoma tego, że ich seksualność jest czymś, co było trudnym procesem orientowania się w sobie samym. I że sam fakt odkrycia u siebie homoseksualizmu, proces który zmierza do akceptacji swojej seksualności tak naprawdę zmienia życie, postrzeganie, cele, wyrywa z kontekstu.

  „zagłosuję na PO, chociaż zdaję sobie sprawę, że to poprzebierane homofoby, ale przynajmniej gwarantują postępowanie integracji z Europą w sferze gospodarczej”
  I owszem, w sferze gospodarczej, czy w prawie dyskryminacyjnym będzie wyraźny postęp (choć dzisiejsze przepisy prawa pracy gwarantują w dostatecznym stopniu ochronę). Ale każdy postulat pt. „chcemy się wspólnie rozliczać, bo mamy wspólne gospodarstwo domowe od lat 5” albo „dlaczego jak umrę to facet z którym jestem w związku będzie musiał zapłacić kurewski podatek od spadku” będzie kwitowany tak, że „no ale przecież rodzina to jest mąż i żona”, dlaczego chcecie godzić w nasze tradycyjne wartości.

  Dlatego głos oddany na PO jest głosem w stronę zamrożenia wszelkich zmian.

  I jeszcze w kwestii około-obyczajowej: gejom się wydaje, że są tacy sami jak cała reszta. Podczas gdy prawda jest taka, że mają wyjebane na okoliczność wychowywania dzieci (i konieczność ponoszenia ogromnych kosztów z tym związanych), mają wyjebane na prawo matek do urlopów, i na całą resztę, na którą heteroseksualiści dają faka. I teraz jest pytanie: czy jest partia, która sprowokuje gejów do solidarności społecznej (np. poprzez wyższe podatki) jednocześnie powodując społeczeństwem do solidarności z gejami. Jeśli nie ma – należało zaznaczyć w ankiecie odpowiedź „inne”.

 4. „Dlatego głos oddany na PO jest głosem w stronę zamrożenia wszelkich zmian.”

  Mówisz tak, jakby PO było jakimś demiurgiem, wedle którego woli dzieje się wszystko. Jak ktoś otwiera okno, to świeże powietrze wpada mu do środka, czy tego chce, czy nie :)

 5. To jest problem wykraczający poza partyjne podziały i wpływ rządzących na kształt i prędkość zmian. Sami geje deklaracją głosowania na PO pokazują, że nie zależy im na stworzeniu społeczeństwa, w którym mają swoje miejsce. Chcą stać się po prostu jedną z wariacji na temat ogółu zamiast zaakceptować fakt, że są inni, a ta inność powinna być równoważna z każdą innością dookoła. Nie tak się tworzy postępowe, różnorodne społeczeństwo.

 6. „jeśli stłumimy naszą prawdziwą naturę ”

  wow, kongratulacje, odkryłeś „prawdziwą naturę” homoseksualizmu :/

  poza tym racja, buzi :*

 7. Yo, a to nie jest tak jak z gejami-korwinistami (jak Łysakowski), którzy jako młodzi/zdolni/bogaci mają wyjebane (piękny mem, btw) na wszystko, bo równość chcą sobie kupić w ramach wolności gospodarczej?

 8. @mrw
  „bo równość chcą sobie kupić w ramach wolności gospodarczej?”

  Właśnie nie chodzi o kupowanie równości, tylko o postawienie bariery, która ich odgrodzi od homofobów. Motywacja gejkorwinisty brzmi: jak będę miał kasę, to będą się musieli liczyć z moją kasą. I tylko z kasą. Tyle tylko, że jak gejkorwinista wyjdzie ze swojego świata na ulicę, wsiądzie do autobusu, czy odpali Pospieszalskiego w TV to przyjdzie smutne rozczarowanie: w dalszym ciągu mają mnie za coś obrzydliwego, bo wolę fiutki, choć tyle rzeczy zrobiłem, żeby udowodnić, że to jest mała, nieistotna część mnie: odniosłem sukces zawodowy, udowodniłem, że jestem wartościowym człowiekiem.

 9. Tak, tak, ja to wszystko wiem, powinienem był napisać „równość” w „”. Chodziło mi tylko o to, że to ten sam mechanizm.

 10. ale to jednak smutne, że nie ma opcji „macham fiutem na paradach i jestem za podatkiem liniowym”.
  pewnie kroczek po kroczku można dojść, że machanie fiutem się łączy z podatkiem progresywnym, ale jednak koniec końców pakiet ideologiczny wydaje się zlepiony arbitralnie. nie wiem czy się jasno wyraziłem :/

 11. @ale to jednak smutne, że nie ma opcji “macham fiutem na paradach i jestem za podatkiem liniowym”.

  Abonobo w Bolandzie Liber występuje tylko z Ko.

  Ale dlaczego to ma być smutne? Jak się zastanowisz, to opcja „wolny pedał”+”wolny rynek” nie ma szans w przyrodzie, bo jak kogoś zmusisz do obsługi „tych panów nie obsługujemy”, to już nie jest wolny rynek, haha.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s