Przyloty-odloty

Vodpod videos no longer available.

more about "Modest Mouse – Float On", posted with vodpod


Blabla

Jednym z najbardziej przykrych skutków chorób psychicznych jest stan, w którym nie ma się pewności. Pewności, co do tego, że to, co robimy, co mówimy jest tym, co robilibyśmy i mówilibyśmy gdyby było z nami wszystko w porządku.

Pół biedy, kiedy jest to zwykła deprecha. Wtedy proste – antydepresanty i psychoterapia a potem to już tylko lepiej. Jazda zaczyna się tam, kiedy bycie sobą trwa tylko chwilę, bo się człowiek wala pomiędzy stanem w którym nie chce mu się żyć, bo wszystko obsysa a stanem w którym wszystko jest zajebiste, bo jest zajebiste. No i odloty wyobraźni, przy których światowy rząd kosmicznych jaszczurów Davida Icke to pikuś.

Wszystko to sprowadza się do budowania paranoicznej wręcz ostrożności w każdym swoim ruchu. Co kończy się zazwyczaj komicznie, bo prowadzi (tylko inną drogą) do innego odlotu: mówienia czegoś innego od tego, co myślimy, co jest inne od tego, co powiedzielibyśmy, gdybyśmy myśleli tak, jak myśleć powinniśmy.

Odpicuj sobie ego.

Gdyby nie różne dziwne zbiegi okoliczności byłbym idealnym pacjentem psychiatryka24 lub tropicielem spisków koncernów farmaceutycznych i gorącym orędownikiem paranoi, która truje nas chemikaliami rozpylanymi z pasażerskich samolotów.

Nie jestem.

Reklamy

4 myśli na temat “Przyloty-odloty

  1. czy powyzszy wpis jest ofszotem intrygującego spotkania trzeciego stopnia, jakie widziałem w dyskusji na blogu barta?

  2. nieee, no na wiosne kazdy tak ma o ile ma jakas psychike w ogole. to jest taki biologiczny ekwiwalent defragmentacji dysku. system staje sie troche niestabilne, ale trzeba poczekac i minie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s