Srsly, guys

Albo ja mam krzywe nogi i daleko do łba, albo to, że Acer Aspire ONE ma lepsze wyniki w geekbenchu pod linuxem niż pod OS X-em nie ma kompletnie żadnego znaczenia?

Tak wyglądał Leopard z kilkoma otwartymi stronami, iTunes, odtwarzaniem filmu z vimeo.com oraz przeglądaniem strony gazeta.pl – działał więcej niż sprawnie:

Tak wygląda Ubuntu Netbook Remix z tymi samymi otwartymi stronami, Rythmboxem, odtwarzaniem tego samego filmu oraz przeglądaniem strony gazeta.pl – praktycznie nie działa:

Jasne, bardzo możliwe, że całkowity-brak-możliwości-użycia to wina obsysającego Flasha od Adobe i że gdzieś w linuksowym wszechświecie istnieje taka wersja flasha, która sobie radzi z tak prostą rzeczą jak odtwarzanie filmów z vimeo czy youtube’a – jednak słabo daję faka. Zwłaszcza jeśli na stronie producenta (tajest, freetardzi, producenta) systemu mogę przeczytać:

Ubuntu Netbook Remix is optimised to run on a new category of affordable Internet-centric devices called netbooks. It includes a new consumer-friendly interface that allows users to quickly and easily get on-line and use their favourite applications.

oraz

Optimised for netbook components – built from the ground up to take advantage of speed and power capabilities of the chip set

E? Znaczy chcecie mi powiedzieć, że stworzyliście system dostosowany do ograniczonych możliwości netbooków który radzi sobie gorzej niż system który netbooków zupełnie nie wspiera i działa dzięki tajemnemu mambo-dżambo tureckich haxorów?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s