Poranny lolkontent

Żadna ludzka cecha nie wkurw** mnie bardziej niż hipokryzja, ale drugie miejsce właśnie zajęła zawiść. Nieudacznikom dedykuję. Gniewomir Świechowski

Lurkanie lolketmana jest jedną z moich ulubionych czynność przy porannej kawie. Na sporą ilość jego tekstów trudno reagować inaczej niż oczymtykurwa-mówisz, ziąą, toteż kiedy potem w ciągu dnia usłyszę jakieś brednie – nie będę zaskoczony, bo przecież słyszałem już coś głupszego, c’nie?

Gniewomir jest najnowszym nabytkiem vbeta.pl, przyplątał się tam po to, by podźwignąć serwis z ogólnej syfiastości i marazmu (co to za serwis który żyje z copypastowania treści, a jak już się pojawi inicjatywa oddolna to się okazuje, że produkują takie rzeczy, że wstyd je na pianinie w burdelu grać?).

Teksty z vbeta.pl lądują w dziale Technologie i Internet gazeta.pl – ja rozumiem, że z ekonomicznego punktu widzenia taka współpraca jest jak najbardziej uzasadniona, ale na rany Szymona Niemca: za chwilę jedynymi użytkownikami, którzy te treści będą czytać, będą flejm-klikacze przerzucający się w komciach swoimi wyobrażeniami o wyższości jednego rozwiązania nad drugim; a jak wiemy – to, że klikają nie oznacza, że kupują to, co się wyświetla na reklamach.

Ale do rzeczy, lolketman wystrzelił z grubej rury:

Nie jest to kolejna odsłona walki fanboyów, ponieważ wbrew idiotycznym reklamom Apple, Maki mogą łapać wirusy i być infekowane przez różnej maści konie trojańskie.

Zajebiście odkrywczy wniosek: systemy komputerowe mogą być używane w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem, osoby niepowołane mogą uzyskać do nich dostęp, istnieją programy, które instalują się w sposób, nad którym użytkownik nie ma kontroli.

Prawdopodobnie nie czepiałbym się tego tekstu lolketmana, gdyby nie to, że całkiem niedawno na swoim blogasku zrobił sobie dobrze przy okazji linuksa; pisał wtedy tak:

Linux z założenia, przez samą swoją budowę, jest mniej wrażliwy na współczesne zagrożenia. Rygorystyczny system uprawnień powoduje, że złośliwy kod z reguły nie może przejąć kontroli nad całym systemem.

Podsumowanie:
* Nie ma spyware dla linuxa
* Są może trzy stosunkowo niegroźne wirusy
* Aktualizacje usuwające luki w zabezpieczeniach pojawiają się szybciej
* Trzeba hakera, aby włamać się do systemu z linuxem, a nie działającego automatycznie robala.

Przez założenia to bezpieczny jest jakiś Kylin, a każdy system kierowany do zwykłego użytkownika jest kompromisem pomiędzy bezpieczeństwem a łatwością użytkowania, kompatybilnością i wydajnością.

Brak wiedzy i ssanie pierdół z palucha (czytaj: własnych wyobrażeń) jest żenujące. Gdyby lolketman miał jakąkolwiek wiedzę dotyczącą systemów operacyjnych, to rozumiałby jak wielką część rozwiązań dzieli linuks i os x, potrafiłby skumać w swoim lolkrakowskim deklu, że jego nieskonfigurowany ufw (iptables) jest dużo większym zagrożeniem bezpieczeństwa niż mój, podobno słaby, ApplicationFirewall (o ile dobrze pamiętam ipfw). Odpowiedź na pytanie skąd się wziął pierwszy osx-owy botnet jest tylko kilka kliknięć stąd – jak rozumiem, według standardów (v)beta-dziennikarstwa weryfikowanie informacji jest szkodliwe, bo wyklucza jechanie swoim emo (freetard alert).

Ja wiem, że napisanie tekstu, który wystaje poza ramy riserczu ziemkiewiczowskiego jest trudne, zwłaszcza w warunkach jakimi podnieca się lolketman:

Wciąż bawią mnie miny ludzi, gdy zamykam pierwszego laptopa i wyciągam z torby drugiego lub biegnę na taksówkę przez dworzec z włączonym kompem w ręku świecąc się umieszczonymi w różnych miejscach diodami LED…

ale wychodzą potem z tego rzeczy, za które nie chce mi się płacić, nawet obejrzeniem fleszowej reklamy. Czego i wam życzę.

Reklamy

2 myśli na temat “Poranny lolkontent

  1. @Trzeba hakera, aby włamać się do systemu z linuxem

    I to koniecznie takiego, co zrobi to emacsem przez sendmail

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s