Rzeczy piękne

Ze dwa miesiące będzie od kiedy moim ulubionym kanałem telewizyjnym stało się ITV. Mnóstwo pięknych rzeczy się tam dzieje: a na przykład wróżki wróżą w paśmie EZO TV i ponadto odpowiadają także na dręczące nas wszystkich pytania: Czy śmierć jest przejściem na drugą stronę świata, co jest później, czy można rozmawiać ze zmarłymi.. jak odnaleźć szczęście w miłości, pracy….
Ale to nie wszystko! Oto co mają nam jeszcze do zaoferowania:

wróżki mają do rozdania wyjątkowy talizman, kartę SIM EZO MOBILE do telefonów komórkowych, która oprócz roli talizmanu, spełnia funkcję telefonu, dzięki któremu można porozumieć się z całą rodziną, a dodatkowo z wróżką… o każdej porze dnia czy nocy..

Cudownie – praktycznie i magicznie (no, że odpowiednio zaawansowana technologia nierozróżnialna od magii?). Szacun dla ziomalii która na to wpadła!
Auch: Jakie. Piękne. Wielokropki.

ITV proponuje nam również porady „mecenasa” (zwróćcie uwagę jak doskonale dobrali czcionki!). Mają też swoje Niusy (Michał Piróg poleca). Jeśli traficie na prognozę pogody – przełączcie, bo żena wam pójdzie nosem. Inny ich program – Hot Aerobic to softkorowy fapkontent dla heteryków.

Ale to co w ITV najlepsze to program Discostacja. Prowadzi go dziewczyna która ma więcej wdzięku i radości niż Magda Mołek, Dorota Gardias, Kinga Rusin, Jolanta Pieńkowska, Iwona Schymalla, Agnieszka Szulim-Badziak i Paulina Chylewska zderzone w akceleratorze LHC. A muzyka? Polska, skoczna i radosna.

Nowa fala disco polo.

Bo disco polo nie umarło, choć wszyscy zauważyliśmy, że z Polsatu zniknęły Disco Polo Live i Disco Relax. Smutne, że te programy nie doczekały się nawet krótkiej wzmianki w Wikipedii – nie wiem nawet kiedy zdjęli je z anteny. I – zupełnie jak w tej opowiastce – kiedy zamknęli DPL I DR nie protestowałem, nie byłem discopolowcem. Kiedy przyszli zaorać MTV nikt już nie protestował.

Dziś disco polo odrodziło się, znalazło swoje miejsce w TV i ma nam do przekazania to, co zawsze.

Hej, hej, bawmy się.

Na ten przykład – jest sobie koleś, Tomasz Niecik, który ma kawałek idealny na potupaję; dosyć grzecznie śpiewa że lubi ruchać wspólnie z ziomami i jest zafascynowany możliwościami swojego wacka (choć obstawiam, że się po prostu przechwala):


Tomasz Niecik – Kawalerzy

Po drugiej stronie stoi sobie zespół Masters, gdzie uroczy chłoptaś, Paweł (Jakie. Szerokie. Usta! Również: odstające uszy, jest za co chwycić) deklaruje, że kocha żonę (nieśmiertelny motyw, fantastyczne na wesele):


Masters – Żono Moja

Jeśli jesteśmy przy fakabilnych wykonawcach disco polo – nie można zapomnieć o tym byczku: Lukash. Dodatkowo – koleś jest w skarpetkach. Białych. Jak bardzo zajebiście? W klipie jest jeszcze smaczek dla Apple-fanbojów: okno Quick Time w jakiejś pre-Intel-era wersji.


Lukash – Chciałbym Ci Powiedzieć

Dawno dawno temu żenua-hitem był kawałek ziomali Ciemna Strona Miasta – 100% dziewczyna. Dziś chłopaki z zespołu 4Ever postanowili przypomnieć na czym polega bycie prawdziwym heteroseksualnym jebaką:


4Ever – Następna Laska

Trudno powiedzieć która wersja jest bardziej żenująca.

Królowa jest tylko jedna.

Shazza abdykowała – jej ostatnia płyta to wydana w 1998 Historia pewnej miłości. Przez długi czas nie było na rynku nikogo, kto wyznaczałby sufit. Ale nie drżyjcie, szalikowcy disco polo – oto zjawiła się Etna.


Etna – Niewolnica

I teraz czas na moje emo: jeśli mainstreamowe stacje radiowe nie czują jak im lepki kisiel żenady i obciachu spływa po kostkach kiedy grają Szymona Wydrę czy Gosię Andrzejewicz a olewają zwykłe kawałki disco to jest mi z tego powodu serdecznie wszystko jedno.
Jeśli posiadanie wyjebanego na jest jakimś wskaźnikiem dojrzałości społeczeństwa – to wzrost zainteresowania, drugi oddech nurtu disco polo jest dobrym znakiem. To nie może być tak, że się rozwija tylko kultura wysoka. Bez prostych rozrywek nie będzie rynku. Jak nie będzie rynku to będzie jak jest. Auch: Edyto Bartosiewicz, wracaj.

Reklamy

2 myśli na temat “Rzeczy piękne

  1. Kozackie. Kiedy ten kark „załanczył” radio i słuchał w spokoju to narracja od razu mnie wciągnęła.

    Oprócz ITV paradę DP można uświadczyć choćby na TVS. Co prawda w śląskim szycie ale za to z niemniejszą pompą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s