Żeby było miło

Oprócz tego, żeby było miło – chodzi jeszcze o to, żeby było ładnie.

Ktoś jeszcze pamięta stare logo PiS? Wyglądało tak:

i było brzydkie.

Matka, matka, matka, respektuj ideały sierpnia

W 2001 roku na stronie Prawa i Sprawiedliwości można było przeczytać taką deklarację (podkreśliłem co mnie boli):

Chcemy odpowiedzieć na tę wielką potrzebę, wręcz głód prawa i sprawiedliwości w dzisiejszej Polsce. Chcemy stworzyć siłę polityczną zdolną do przeprowadzenia głębokich zmian w taki sposób, by nie naruszyć tego, co jest dorobkiem ostatniego dziesięciolecia i z czego jako naród możemy być dumni, oraz nie zdezorganizować codziennego życia obywateli, którzy mają prawo oczekiwać od państwa, by dawało im także poczucie stabilizacji.

– Oczyszczenie polityki
– Naprawa państwa
uzdrowienie samorządu
– Reforma finansów publicznych
– Równość szans
– Bezpieczeństwo dla obywateli
więzienia dla przestępców
– Zniesienie barier rozwoju
Nasze miejsce w Europie

Rok później Lech Kaczyński deklarował:

Uf, dobrze, że kiedy PiS doszło do władzy – nie weszło w koalicję z Samoobroną, ohwait.

Brzydkie kaczątko

Żaden rodzaj poczucia wspólnoty nie usprawiedliwia i nie zezwala na brzydotę. Dotychczas przykładów na różne jej przejawy (np. niechęć do zasad interpunkcji, dosłownie fantastyczny dobór kolorystyki, niechęć do formatowania tekstu) z radością wyszukiwałem po prawej stronie. Ale – okazuje się, że lewica dostarcza na bardzo podobnym poziomie. Wystarczy zerknąć choćby na logo Federacji Młodych Socjaldemokratów:

Logo pochodzi z oficjalnej strony.

I woła o pomstę do nieba.

Sama strona jest zresztą przebogata, np. dla wszystkich zainteresowanych feminizmem oferuje dział „Kobiety„. A tam kompletnie pusto. Strona, według stopki, istnieje od 2006 roku. I, serio – lewicowa młodzieżówka, która powinna aż płonąć od dyskusji o roli kobiety, o jej problemach – przez cztery lata nie dorobiła się żadnego tekstu?

Kogo obchodzą wewnętrzne aktualności, że ktoś się zebrał z okazji Dnia Kobiet i zrobił sobie zdjęcie? Kogo obchodzą stanowiska zajmowane w sprawie?

Czym Ci ludzie się zajmują? Kiedy myślę o tym, jak powinna działać młodzieżówka partii – to myślę o miejscu, w którym, zamiast prowadzić żenujące próby prowadzenia „polityki”, trwa jakaś dyskusja, pojawiają się propozycje działań, a może przede wszystkim: trwa odnajdywanie i określanie swojego miejsca w świecie. Że jest to przestrzeń do nauki o tym, jak ideały które są nam bliskie działają w rzeczywistości. O tym, jak tych ideałów bronić. Jak sprawnie krytykować przeciwników. Młodzieżówka powinna gromadzić i dystrybuować wiedzę, być czymś w rodzaju radosnego think-tanku, w którym oprócz poważnych spraw jest miejsce na kulturę, taniec i rozrywkę.

A new hope

Serio, nie żartuję. Ale to jeszcze nic, Jakub-po piętnaste-Zamana dostarcza kontent który wskazuje, że odjechał mu peron. Dodatkowo opakowany w taki sposób, że #rakoczu wpisujący się w najlepsze tradycje #zływebdesign. Na deser można zerknąć na blogasek Marcina Nowotki – estetyczne idee onetowego blogerstwa. I licznik odwiedzin. Soraski, ale mój blogasek o duperelach wybił w ciągu roku nieco więcej.

Sennik egipski: słowo, rzeczy, odpowiednie, dać

I nie dał sobie przetłumaczyć, że Kraków jest trochę ostoją tych wszystkich tradycji, z którymi lewicy nie po drodze. Podpierał się argumentem że ludzie z zagranicy doceniają Kraków a krakowianie „głosują na lewicowego prezydenta”. A potem uchylał się od odpowiedzi na pytanie, gdzie była „lewicowa postawa”, kiedy SLD uwaliło ustawę Szyszkowskiej (i zbanował ^astragalizo za przyparcie do muru w kwestii jego żenującego wywiadu, w którym wyoutował się jako katolik; zbanował też ^blaise [czasem NSFW])

Trochę mi to nie daje spokoju: co to znaczy, że w lewicowej partii, w XXI wieku, w środku Europy „nie było zgody co do rejestracji związków homoseksualnych”? Jeśli jest im nie po drodze z lewicowymi ideałami, to niech spadają do PiS czy PO (jak Czarnecki do Poznania Samoobrony)

Zmiana, zamiana

A może po prostu nie jestem socjaldemokratą tylko socjalistą, i dlatego głupio się przypieprzam, że nie spełniają moich oczekiwań?

Reklamy

7 myśli na temat “Żeby było miło

 1. „głupio się przypieprzam, że nie spełniają moich oczekiwań?”

  Głupio się przypieprzasz, że nie spełniają Twoich oczekiwań.
  Ale (niestety) nie jest to Twoja wina, że jest to głupie, bo to oni mają wyjebane, a nie Ty. Politykę w Polsce uprawia się z założeniem, że przaśność przykościelna to jest kurwa to i wszystko, co za nią wychodzi to lewackie fanaberie.

 2. @”stare logo PiS”

  Ale dajesz obsceniczne świństwa na blogu. Może ja jestem dzisiaj taki sprośny, ale to stare logo PiS jest moim zdaniem wręcz przesiąknięte seksualnymi asocjacjami.

 3. @login99195
  „…stare logo PiS jest moim zdaniem wręcz przesiąknięte seksualnymi asocjacjami.”

  Cytując klasyków „mnie przypomina raczej obły kształt krętków bladych”. Chociaż krętki są chudsze.

 4. @młodzieżówki

  Tak myśli każdy naiwniak, że oni starają sie coś wythiktankować, dyskutują, ścierają poglądy, aż się zapyta zaangażowanego kolegi:

  -Ej, a co wy tam robicie, na zebraniach?
  -No teraz to organizujemy grzybobranie o puchar radnego Naczasa.

  #trzymamkredens

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s