Okres półtrwania

Nie mam powodów, by wierzyć, że konstrukty, zwłaszcza takie, których podstawą jest spór, spór jako metoda dochodzenia do tego, co „dobre”, będą trwały wiecznie. W związku z ostatnimi wydarzeniami, próbą zdefiniowania Biurowej Klasy Średniej, która ujawniła rzeczywistą linię podziału Think Tanku Dyskurs Kultura Nauka – zawieszam swoje w nim członkostwo.

Kol. ^czescjacek w swoim ostatnim wpisie zrobił rzecz, która jest trudna do wybaczenia. Ale wiem, że przebaczenie jest możliwe.

Rozpad

Jeśli konstrukt pod nazwą Think Tank Dyskurs Kultura Nauka nie przetrwa tego, co się aktualnie dzieje (niestety, nie mogę pokazać postów, które pojawiają się na tzw. Tajnej Grupie TTDKN na fejsbuku – mimo wszystko mamy jeszcze do siebie resztki szacunku) – trudno, znajdzie się nowy. Ale jeśli przetrwa – czescjacku przebaczenie jest możliwe, jeśli odrzucisz pogardę, tę właśnie biurowo-klasowo-średnią pogardę: przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami.

Jeśli jednak nie: pamiętaj, zawsze będziemy mieli w pamięci wszystko to, co zrobiłeś. Dziękujemy.

Tymczasem innym członkom TTDKN proponuję ochłonąć. Ja sam wrócę, kiedy sytuacja się trochę uspokoi.

Reklamy

35 myśli na temat “Okres półtrwania

 1. Bezczelnością z Twojej strony jest oferować mi wybaczenie po wielu miesiącach okłamywania mnie i innych członków TTDKN. Nie ma nic, co mógłbyś mi wybaczać, złociutki. Czuję się zdradzony, zniszczyliście nasz związek, z którego mogło wyrosnąć coś pięknego. Lewicowa działalność polityczna wymaga JAJ, teraz widzę, że nigdy ich nie miałeś.

 2. Ten brak dyscypliny z Waszej strony jest doprawdy porażający!!! Mieliście nie komentować Frondy i salonu24! Czy tak naprawdę chcecie, by ten blog stał się kolejnym katolsko-prawackim? Ten blog, to już reduta, to są szańce! Jak z takimi ludżmi walczyć?! W Powstaniu Warszawskim z takimi bojownikami powstanie by padło po kilku dniach. Na wskutek braku dyscypliny i gadulstwa! Po co się przed nimi popisujecie? Oni i tak w niczym nie dadzą się przekonać! Prowokują Was, robią z Was jaja i kablują do swoich jak to z nas łatwo zrobić idiotów! A może faktycznie nimi jesteśmy…? Piszę “my”, więc nie ma co się obrażać, tylko zacząć myśleć!

 3. Drogi Eli
  Mysle, ze my, jako czlonkowie Homoseksualnego Lobby, powinnismy sie trzymac razem; ostatecznie raporty dla Michnika i Komisji Europejskiej nie napisza sie same. Wiem, ze zawsze byles zyczliwa, ciepla osoba, ktora spajala nas od srodka jak nadzienie szarlotke albo Magdusia Fronde.

  Czescjacek powinien zlozyc samokrytyke.

 4. @czescjacek
  Przykro mi to słyszeć. Widziałem, że w komentarzu na swoim blogu poinformowałeś o zmianie haseł do tajnej grupy. Cóż, trudno. Trzeba będzie założyć nowy Think-Tank. Nim jednak to nastąpi – tylko jedno pytanie:

  „Lewicowa działalność polityczna wymaga JAJ”

  Bądź może łaskaw wskazać, gdzie wykazałeś się JAJAMI w aktywności politycznej w’ogle. A co dopiero w lewicowej!

 5. @Astragalizo
  Racja, mamy przed sobą ważne zadania do wypełnienia, nie powinniśmy się wdawać w takie tanie wojenki podjazdowe, jakby na obraz i podobieństwo polskiej prawicy.

  Cóż, do roboty.

 6. Cóż to za blogowanie? Co takiego ważnego Eli Wurman ma do przekazania Polakom? Na czym się zna? Jakich wartości broni? Co ujawnia, czego byśmy nie wiedzieli?

 7. @Ausir
  „Co takiego ważnego Eli Wurman ma do przekazania Polakom? Na czym się zna? Jakich wartości broni?”

  To przykre, że tego nie widzisz. Eli broni elementarnej wartości Braterstwa. Nie sztuką jest się wyłamać z zasad, kiedy stają się niewygodne. Wybierać sobie to, co nam pasuje, a odrzucać obowiązek, jaki na nas spoczywa. To zupełnie tak, jakbyś chciał zjeść sałatkę owocową i powybierać z niej rodzynki, tylko dlatego, że Ci nie smakują.
  Zauważ przy tym, że Eli nie stawia sprawy na ostrzu noża i wszyscy powinniśmy mu gorąco za tę postawę podziękować. Bo porozumienie wciąż jest możliwe, jeśli odrzuci się głupie emocje i niedojrzałość.

 8. Ale to właśnie Eli przede wszystkim powinien przeprosić, a nie łaskawie wybaczać Jackowi, który w odróżnieniu od niego nie zdradził lewicowych wartości.

 9. @Ausir
  Wiedzialam, ze w pierwszym a moze nawet drugim odruchu samczej, heteropatriarchalnej solidarnosci staniesz po tej samej stronie barykady, co Czescjacek, ale nie spodziewalam sie, ze bedzie az tak zle. To wy jestescie zdrajcami idealow sierpnia. Czy ne czytales Lacana i Kristevy? Freud juz w 1920 roku przewidzial, jak to sie skonczy.

 10. Wilczki
  Pstry jeden, czarny drugi, a bury najmniejszy,
  Trzy wilczki wadziły się, który z nich piękniejszy.
  Mówił pierwszy: „Ja rzadki!”
  Mówił drugi: „Ja gładki!”
  Mówił trzeci: „Ja taki jak i pani matka!”
  Trwała zwadka.
  Wtem wilczyca nadbiegła,
  Gdy w niezgodzie postrzegła:
  „Cóż to – rzecze – same w lesie
  Wadzicie się!”

  Więc one w powieść, jak się rzecz działa.
  Gdy wysłuchała:
  „Idzie tu wam o skórę – rzekła
  – miłe dzieci,
  Która zdobi, która szpeci.
  Nasłuchałam się tego już to razy kilka,
  Nie przystoi to na wilka
  Wcale.
  Ale
  Jak będziecie tak w kupie
  Dysputować się, głupie,
  Wiecie, kto nie zbłądzi?
  Oto strzelec was pozwie,
  a kuśnierz osądzi”.

  Panowie, przez takie dziecinady przegrywa się wojny. Rozsądku!!!
  Tyle z mojej strony.

 11. Zawiodłem się na was, ludzie. Nijak z wami przeprowadzać depopulacji nie można, tylko jałowe dyskusje o hipsterach. Rozważam wystąpienie (lub co najmniej zawieszenie członkostwa) z TTDKNu i zajęcie się działalnością wymierniejszą i relewantniejszą. Otrzymałem błogosławieństwo Gadziej Pani na powołanie Synodu Jaszczurów dla Dwurzecza (które wy kromaniończycy nazywacie Polską), by koordynować Dzieło.

 12. @astragalizo

  Z przykrością musze przyznać, że myliłem się, gdy utrzymywałem, że nadmiar pierwiastka homoseskualnego może być zagrozeniem dla frontu lewicowego. Jak się okazuje, lesbijki i geje wciąż protrafią zachować twarz i przemawiać rozsądnie. Pisałem już Cześćjackowi, że zachowuje się niepoprawinie i jestem gotów to w każdej chwili powtórzyć.

  Zaskoczył mnie i obrzydził akcją promowania nagrody Zajdla dla Terlikowskiego, a jeśli idzie o inne jego zachowania to nie dziwię się, że szczególnie Wy traktujecie je jak potwarz.

  Eli, pozdrawiam i zapewniam o swoim poparciu. Zachowujesz wiele spokoju i rozsądku, a Twoja wyciągnięta w stronę Cześćjacka dłoń tym bardziej upewnia mnie w przekonaniu, że od początku maiłeś czyste intencje.

 13. #Czylirzeco? TTDKN24, Niepodległy TTDKN24, a na końcu główna na psychiatryku? Meh.

 14. Cała ta sytuacja to realizacja najgorszych koszmarów, jakie kiedykolwiek miałem. Od lat siedzę sobie przed ekranem komputera i śmieję się z tych wszystkich gostków organizujących dziennikarstwo obywatelskie, tworzących kolejne inicjatywy. Śmieję się z tego ich rozmnażania przez fragmentację plechy. I co? Tylko po to, żeby obudzić się w środku konfliktu.

 15. @Ausir
  „Ale to właśnie Eli przede wszystkim powinien przeprosić, a nie łaskawie wybaczać Jackowi, który w odróżnieniu od niego nie zdradził lewicowych wartości.”

  To do niczego nie prowadzi. Po tym, co się stało pod notką Cześćjacka, wszyscy powinniśmy przeprosić i poprosić o wybaczenie. Ktoś kiedyś powiedział, że prawda leży po środku i myślę, że miał bardzo dużo racji.

 16. Panowie tutaj bawią się w wojenki na górze, nastroszyli piórka jak dwa rasowe pawiany, a ja zapytam w tym miejscu, co z mniej wyróżniającymi się członkami załogi Think-Tanku DKN, którzy do tej pory czuli się u waszego boku niemal jak w gronie rodzinnym? Czy mają się teraz błąkać po internecie niczym dzieci we mgle, aż trafią w końcu do psychiatryka albo przygarnie ich redaktor Terlikowski i jego portal? Kiedy czytam takie rzeczy, łzy same cisną mi się do oczu.

 17. Tak to się zwykle kończy gdy do czegoś zabiera się kawiarniana lewica z pod tęczowych sztandarów guru Sierakowskiego.

 18. @AJ
  Panowie tutaj bawią się w wojenki na górze, nastroszyli piórka jak dwa rasowe pawiany, a ja zapytam w tym miejscu, co z mniej wyróżniającymi się członkami załogi Think-Tanku DKN, którzy do tej pory czuli się u waszego boku niemal jak w gronie rodzinnym? Czy mają się teraz błąkać po internecie niczym dzieci we mgle, aż trafią w końcu do psychiatryka albo przygarnie ich redaktor Terlikowski i jego portal? Kiedy czytam takie rzeczy, łzy same cisną mi się do oczu.

  Ja ciebie doskonale rozumiem i chcę pomóc. Wszystkich, którzyboją się pustki po TTDKNie zapraszam do siebie na bloga. Miejmy nadzieję, że spólnym wysiłkiem zdołamy odbudować cośmy utracili.

 19. @Nachasz
  wstydzilbys sie: jak zwykle chcesz tylko sciagnac wiecej czytelnikow na blogaska. To nie pierwszy raz, i jestem pewna, ze nie tylko ja to zauwazylam. A moze tak jakas idea, czasami?!

 20. Proponuję aby skasować (poprzez zastosowanie cenzury) wypowiedź Biskonta – wykorzystuje on przejściową (mocno w to wierzę) słabość naszego ruchu do złośliwości. Frondziarze nie powinni mieć odczucia (nawet jeśli słusznego) o swojej przewadze.
  A co do sporu – liczę, że wszyscy ochłoną i zrozumieją, że prawda często leży po środku. Choć oczywiście nie za cenę ideałów leży. Taka rada dla wszystkich: wybierajmy mądrze i odpowiedzialnie, a będzie dobrze.

 21. @pinkunicorn
  „Taka rada dla wszystkich: wybierajmy mądrze i odpowiedzialnie, a będzie dobrze”

  Z tym jest pewien problem: nie mamy fundamentu, na którym moglibyśmy oprzeć swoje wybory. Dlatego każda z nas jest leibnizowską gonadą, niewiele nas tak naprawdę łączy, a każde połączenie może w jednej chwili zniknąć. Boję się, że niedawna jedność była tylko chwilowa i niedługo wrócimy do całkowitej fragmentaryzacji sprzed powstania TTDKN.

 22. Może na Psychiatweeku sobie konto załóżcie? Tam też jest zabawnie, i można tłuc buca, a moderator nawet złego słowa nie powie, czasem nawet sam dołączy do tłuczenia.

 23. Osobiście kibicowałem! Cóż napisać?

  Rewolucja – parowóz dziejów
  Chwała jej maszynistom!
  Cóż, że wrogie wiatry powieją?
  Chwała płonącym iskrom!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s